Kontakt

Vores afdelinger

Vi har afdelinger i både Danmark og Skotland

Læsø

Vores hovedkontor har lige siden starten i 1963 været placeret på Læsø midt i Kattegat. Her er vi tæt på havet, fiskerne og ikke mindst de fantastiske råvare.

A/S Læsø Fiskeindustri
Industrivej 4
DK-9940 Læsø
Tel. +45 9849 8188

Frederikshavn

A/S Læsø Fiskeindustri
Fiskerihavnsgade 19
DK-9900 Frederikshavn
Tel. +45 9842 9088

Skagen

A/S Læsø Fiskeindustri
Auktionsvej 20
DK-9990 Skagen
Tel. +45 9844 1677

Skotland

Laeso Fish Ltd.
Damhead Circle
AB42-3GX Peterhead
Scotland
Tel. +44 1779477740

Direktion

Lasse Dahl Pedersen

Administrerende direktør

Direkte: +45 9679 4221
Mobil: +45 2186 6303
E-mail: lasse@laesofish.dk

Bjarne Kronborg

Økonomidirektør

Direkte: +45 9679 4230
Mobil: +45 2527 0033
E-mail: bjarne@laesofish.dk

Administration & salg

Simon Bundgaard Steffensen

Business Controller

Direkte: +45 9679 4226
Mobil: +45 2782 4665
E-mail: simon@laesofish.dk

Peter Bang Pedersen

Sælger

Direkte: +45 9679 4220
Mobil: +45 2016 1555
E-mail: pbp@laesofish.dk

Torben Winge

Sælger

Direkte: +45 9679 4227
Mobil: +45 2169 3992
E-mail: tw@laesofish.dk

Valli Christiansen

Sælger og bogholder

Direkte: +45 9679 4229
Mobil: +45 2084 5046
E-mail: valli@laesofish.dk

Laila Rafn

Bogholder

Direkte: +45 9665 1721
E-mail: laila@laesofish.dk

Produktion

Hans Jørgen Grumstrup

Fabriks- og kvalitetschef

Direkte: +45 9679 4235
Mobil: +45 2163 02 77
E-mail: hjg@laesofish.dk

Vivi Hedeman

Kvalitetsassistent

Direkte: +45 4033 6131
E-mail: vivi@laesofish.dk

Morten Christiansen

Tekniskleder, Læsø

Direkte: +45 2372 3234
Mail: teknik@laesofish.dk

Freddy Thomsen

Produktionsleder, Frederikshavn

E-mail: frh@laesofish.dk

Naja Gaarn Nielsen

Produktionsleder, Læsø

E-mail: naja@laesofish.dk

Jørgen Lund

Produktionsleder, Skagen

E-mail: jlund@laesofish.dk

Personale Skotland

Peter Overton

General Manager

Direkte: +44 1779 477 740
Mobil: +44 7398 789 185
E-mail: peter@laeso-fish.com

Sarah Urquhart

 Office manager

Direkte: +44 1779 477 740
Mobil: +44 7815 613 455
Mail: sarah@laeso-fish.com